Terapia falą uderzeniową, czyli jak skutecznie walczyć z cellulitem

Terapia falą uderzeniową, czyli jak skutecznie walczyć z cellulitem
Z problemem cellulitu boryka się wiele kobiet. Chociaż najczęściej występuje na udach i pośladkach, często atakuje inne części naszego ciała np. brzuch i ręce. Sposobów na walkę z cellulitem jest wiele, niektóre nie przynoszą jednak spodziewanych rezultatów. Co robić, gdy tradycyjne metody zawodzą? Masaż szorstką gąbką i antycellulitowe balsamy warto uzupełnić o bardziej innowacyjne sposoby radzenia sobie ze „skórka pomarańczową". Jednym z nich jest terapia falą uderzeniową.

Cellulit, co to takiego?

Cellulit to przypadłość, polegającą na nierównomiernym rozmieszczeniu wody, tkanki tłuszczowej i produktów przemiany materii. Powstaje w wyniku przenikania płynu fizjologicznego przez ścianki naczyń i odkładaniu się go w przestrzeniach międzykomórkowych. Proces ten prowadzi do powstawania obrzęku i zakłócenia funkcjonowania tkanek łącznych. Mikrokrążenie w warstwie podskórnej zostaje zaburzone, skóra traci jędrność, pojawiają się charakterystyczne zgrubienia.

Jak działa terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa, inaczej zwana falą akustyczną to pneumatycznie wygenerowana fala mechaniczna o specyficznych właściwościach. Impulsy akustyczne zostają przekształcone w energię kinetyczną. Wytwarzają wibracje, powodujące rozciąganie i rozluźnianie tkanki łącznej. Przyłożony do skóry aplikator, poprawia krążenie krwi. Wpływa też pozytywnie na proces dotlenienie tkanki i jej metabolizm. Terapia falą uderzeniową rozbija złogi tkanki tłuszczowej, zwalcza obrzęk i przyśpiesza regenerację tkanki. Zabieg jest bezbolesny. Kuracja falą trwa zazwyczaj kilka tygodni, ponieważ zabiegi należy powtarzać do 3-4 dni, w celu otrzymania najlepszych efektów.

Wpływ fali uderzeniowej na skórę

Podczas terapii falą uderzeniową impulsy energii stymulują fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu. Proces ten prowadzi do znacznej poprawy elastyczności skóry. Zabieg wykonuje się nowoczesnym i sprawdzonym sprzętem np. Zimmer Z Wave Pro. Urządzenie to jest powszechnie używane przez specjalistów z całego świata. Generuje ono falę w dwóch etapach. Tworzy impuls energii, następnie rozciąga część fal. Sprawdzony sprzęt jest gwarancją bezpieczeństwa i skuteczności terapii. Aparat do terapii falą uderzeniową Zwave Pro jest jednym z najlepszych tego typu urządzeń, dostępnych na rynku.
Efektem zabiegu jest znaczna redukcja cellulitu. Skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i młodsza. Tkanka łączna napina się, komórki tłuszczowe zostają zatrzymane w warstwie podskórnej. Często możemy zaobserwować zmniejszenie obwodu ciała. Fala uderzeniowa nie działa jedynie na cellulit, ma także zbawienny wpływ na rozstępy i blizny. Sprawia, że stają się one płytsze i mniej widoczne.
 
Efekty terapii uderzeniowej możemy podziwiać już po pierwszych wizytach w salonie medycyny estetycznej.
Terapia uderzeniowa nie jest gwarancją, że „skórka pomarańczowa" nie powróci. Ważne jest, by wszelkie zabiegi tego typu, połączyć ze zbilansowaną dietą i aktywnym trybem życia. Bezpośrednio po terapii, zalecana jest nisko-tłuszczowa dieta, codzienne ćwiczenia i picie dużej ilości wody. Zmiana nawyków jest niezwykle istotna, warto więc zacząć już teraz. 

Terapia falą uderzeniową, czyli jak skutecznie walczyć z cellulitem

Terapia falą uderzeniową, czyli jak skutecznie walczyć z cellulitem

Z problemem cellulitu boryka się wiele kobiet. Chociaż najczęściej występuje na udach i pośladkach, często atakuje inne części naszego ciała np. brzuch i ręce. Sposobów na walkę z cellulitem jest wiele, niektóre nie przynoszą
Guarana i jej właściwości

Guarana i jej właściwości

Guarana to popularna nazwa dla rośliny rosnącej w Brazylii. Jest ona gorzka i zarazem kwaśna w smaku, a w jej składzie znajduje się przede wszystkim kofeina. Posiada ona więc działanie pobudzające, znosi uczucie zmęczenia psychicznego i fizyczn
Siłownia dobra na wszystko!

Siłownia dobra na wszystko!

Obecnie coraz większa liczba osób prowadzi siedzący tryb życia i to nie tylko dorośli, ale i dzieci także. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest aktywność fizyczna na siłowni. Jeżeli tylko możemy sobie pozwolić na kupno karnetu, to powinni
Odchudzanie

Odchudzanie

Ile razy budziłeś się rano z mocnym postanowieniem poprawy i z myślą „od dzisiaj biorę się za siebie, będę się odchudzać"? Ile razy po kilku dniach diety z lubością sięgnąłeś po wielkiego pączka lub po kolejny kawałek piz