Odchudzanie

Odchudzanie
Ile razy budziłeś się rano z mocnym postanowieniem poprawy i z myślą „od dzisiaj biorę się za siebie, będę się odchudzać"? Ile razy po kilku dniach diety z lubością sięgnąłeś po wielkiego pączka lub po kolejny kawałek pizzy?
 
Wielu z nas na te dwa pytania mogłoby odpowiedzieć w identyczny sposób - zdarzyło się to niezliczoną ilość razy. Każdy rozpoczynający proces odchudzania nastawia się na przeprowadzanie skomplikowanego i uciążliwego procesu, wymagającego nieskończonych obliczeń kalorii oraz nieustannego burczenia w brzuchu. Osoby, które straciły na wadze traktowane są tak, jakby posiadły niedostępną dla innych wiedzę tajemną lub dysponowały magicznymi tabletkami, które w ciągu tygodnia pozwolą zrzucić 10 kg.
 
Chcesz schudnąć? Nie licz na zalewające nas zewsząd diety cud, magiczne tabletki czy błyskawicznie odchudzające napoje. Każda z tych metod nie tylko nie pomoże nam schudnąć, ale przede wszystkim zasieje ogromne spustoszenie w naszym organizmie. Nawet jeżeli jedna z polecanych w internecie diet pozwoli zrzucić kilka kilogramów, jest niemal całkowitą pewnością, że kilogramy te powrócą do ciebie ze zdwojoną siłą.
 
Tajemnica odchudzania to dwa, a właściwie trzy czynniki. Pierwszym z nich jest zdrowa, czysta i przede wszystkim pełna wartościowych składników odżywczych dieta. Nie dopuść do tego, by burczało ci w brzuchu. Omijanie posiłków nie tylko rozreguluje twój metabolizm, ale również nieuchronnie poprowadzi do podjadania niezdrowych przekąsek. Drugim czynnikiem, bez którego nie osiągniesz smukłej i zdrowej sylwetki są ćwiczenia. Wybierz jednak takie, które będą sprawiały ci przyjemność. Może to być bieganie, rower, pływanie, zajęcia fitness, zumba, joga, pilates - cokolwiek! Każda forma ruchu pomoże ci w utrzymaniu pięknej sylwetki, a przy okazji sprawi, że poczujesz przypływ sił i energii do życia. Trzecim, równie ważnym aspektem odchudzania jest... cierpliwość. Tracąc kilogramy zdrowo będziesz tracił je wolno, ale bez efektu jojo.